Jeseničtí kriminalisté vypátrali zloděje až v Rumunsku, motiv krádeže policisty překvapil

ilustrační foto

JESENICKO – V červenci 2019 se z autobazaru na Jesenicku ztratil přívěsný vozík. Šest měsíců trvala mravenčí práce kriminalistů, kteří nakonec vytipovali možného pachatele. Stopy vedly až do Rumunska. Další měsíce trvalo, než se cizinec vrátil do České republiky. Motiv krádeže byl pro policisty překvapující.

„Jesenickým kriminalistům se podařil objasnit případ odcizeného vozíku za 50.000 Kč. Obvinění z přečinu krádeže si vyslechl 41letý cizinec,“ informovala policejní mluvčí Tereza Neubauerová. V červenci 2019 zloděj vniknul do autobazaru na Jesenicku. Po přelezení plotu dokázal odjistit vjezdovou bránu. Z areálu pak odvezl přívěsný vozík značky Vapp Express. Tím začala pro kriminalisty mravenčí práce na případu. Během šesti měsíců kriminalisté zhlédli desítky hodin kamerových záznamů, vytěžili informační systémy a vytipovali možného pachatele. Práce byla o to složitější, protože stopy vedly až do Rumunska. Obviněný má ale vazbu na Českou republiku a po nějaké době se vrátil zpátky. Na tuto dobu kriminalisté čekali. Během výslechu se pak nestačili divit, proč 41letý muž přívěsný vozík odcizil. Své manželce koupil zánovní vůz a slíbil, že jí ho doveze. A sliby se musí přece plnit. Protože mu neklapla zápůjčka jednoho vozíku, druhý si „vypůjčil“ v autobazaru. V případě uznání viny 41letému muži hrozí 1 až 5 let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .