Radní vybrali dodavatele na cyklopark mezi Vinohrady a Líšní

Ilustrační foto.

BRNO – V soutěži Dáme na vás, kde můžete navrhovat, jak vylepšit Brno, se projekt cykloparku umístil na 13. místě. Radní vybrali dodavatele, který cyklopark postaví. Vítězem se stala švýcarská firma Think & Build Velosolutions GmbH.

Základem cykloparku mezi Vinohrady a Líšní bude takzvaný pumptrack, tedy zvlněná dráha vhodná pro jízdu na kole, skateboardu, in-line bruslích nebo koloběžkách. Záměrem této stavby je přimět veřejnost ke zdravému životnímu stylu. Navrhovatel projektu Petr Buršík si klade za cíl nalákat různé věkové kategorie, od malých dětí na odrážedlech až po zkušené bikery.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Požadován byl návrh a realizace dráhy s limitem 3 miliony korun a s možností vytyčit 2 okruhy o délce 150 a 250 metrů, aby se tam daly pořádat také mezinárodní závody. Předpokládaný termín dokončení je ve 2. čtvrtletí roku 2021 s celkovými náklady 2,3 milionu korun,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný. Vítězná firma navrhuje pumptrackové dráhy po celém světě, má zastoupení v 25 zemích. Splňuje také požadavky Mezinárodní cyklistické unie, takže se v cykloparku budou moci pořádat různé soutěže, například mistrovství Evropy.