Nakažených na jihu Čech přibylo. Lidé si Covid vozí nejčastěji z dovolených

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během čtvrtka zaznamenali hygienici na jihu Čech sedmnáct nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Šest nemocných se uzdravilo. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 398 a aktuálně pozitivních 214 osob.

Od středečního do čtvrtečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 314 vzorků a 26 vzorků od samoplátců. Z celkových 340 vzorků bylo 17 pozitivních. K nemocným přibylo 5 žen a 12 mužů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V sedmi případech šlo o kontakt s pozitivní osobu v rodině, jednou s již dříve pozitivně testovanou osobou na pracovišti. Tři osoby se infikovaly při dovolené v České republice, jedna v Chorvatsku a jedna při léčebném pobytu ve Františkových Lázních. Nově onemocněli také další tři studenti druhé lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kteří trávili karanténu v Dobronicích u Bechyně a další hráč HC Madeta Motor České Budějovice. Spolu s ním je nyní v hokejovém klubu celkem třiadvacet nemocných,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Vzhledem ke každodennímu značnému nárůstu nových případů v posledních dvou měsících jihočeští hygienici doporučují preventivní nošení roušek především v uzavřených místech s větší koncentrací lidí kvůli ochraně osob v rizikových skupinách.

Ze stávajících 214 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 73 na Českobudějovicku, 34 na Strakonicku, 31 na Táborsku, 30 na Písecku, 17 na Jindřichohradecku, 16 na Prachaticku a 13 na Českokrumlovsku. Relativní výskyt, tedy počet pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, je k čtvrteční osmnácté hodině 95,95 nemocných na 100 tisíc obyvatel.