Ve škole na Přerovsku se vyskytl pozitivní test na covid–19 v pedagogickém sboru.

PŘEROVSKO – Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v základní škole v Horní Moštěnici na Přerovsku se začátek školního roku odkládá o jeden týden. Mezi členy pedagogického sboru se vyskytl pozitivní test na covid–19. Žáci si tak o týden prodlouží prázdniny a do školních lavic usednou v pondělí 8. září.

Podle informace ředitele ZŠ a MŠ Horní Moštěnice Libora Kubíka, kterou zveřejnil na webu školy, se v pedagogickém sboru vyskytl pozitivní test na covid–19. Krajská hygienická stanice v Olomouci proto nařídila pedagogickému sboru karanténu. Zahájení školního roku je tak odloženo na pondělí 8. září. „Uzavření se netýká MŠ ani Mikrojeslí. O dalším vývoji situace Vás budu informovat,“ uvedl Libor Kubík na webu školy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Slavnostní zahájení nového školního roku tak v Základní škole Horní Moštěnice proběhne 8. září v 7:45 hodin ve třídách. Žáci budou ve škole pouze jednu vyučovací hodinu. Školní družina bude 8. září otevřena od 6:30 do 12 hodin (pouze pro přihlašování dětí). Od 9. září již bude normální provoz do 16 hodin.