Ani celorepubliková dopravní policejní akce neodradila 10 ovlivněných řidičů

ilustrační foto: Policie JMK

HODONÍN – Ani medializovaná a předem vyhlášená celorepubliková dopravně bezpečnostní akce neodradila některé řidiče, aby sedli do motorových vozidel pod vlivem alkoholu nebo drog.

Během víkendu jich policisté na Hodonínsku pochytali celkem 10. Sedm z nich jelo pod vlivem alkoholu, další tři pak pod vlivem jiné návykové látky. Ve Vracově zastavili policisté řidiče dodávky, který při dechové zkoušce nadýchal 1,8 promile alkoholu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a také přiznal požití alkoholických nápojů před jízdou. „Zadrželi jsme mu řidičský průkaz, zakázali další jízdu a za řízení pod vlivem alkoholu jej čeká soud,“ vyjmenoval policejní mluvčí Petr Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dalšího z přistižených řidičů zastavili policisté v Hodoníně. Vyšly mu pozitivní výsledky na Cannabis a Amfetamin. Požití mariuhany a pervitinu také sám doznal. I přesto se ale dále odmítl podrobit lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. „Zadrželi jsme mu řidičský průkaz, zakázali další jízdu a jeho jednání bude dále řešit správní orgán. Hrozí mu dva roky zákazu řízení a pokuta až 50 tisíc korun,“ doplnil Zámečník.