Šílený motorkář se v Litovli prudce rozjel proti strážníkovi

Ilustrační foto

LITOVEL – 21. srpna ve večerních hodinách dostala hlídka Městské policie Litovel telefonické oznámení, že po městě jezdí na motorce nějaký šílenec. Strážníci motorkáře našli a když ho chtěli zastavit, ten se proti strážníkovi městské policie prudce rozjel a povalil ho na zem.

V pátek 21. srpna ve večerních hodinách dostala hlídka Městské policie Litovel telefonické oznámení od občanů, že po městě jezdí nějaký šílenec na motorce, cesta necesta. „Hlídka se tedy vydala motocyklistu hledat a narazila na něj u Městského muzea na ulici Smyčkova,“ uvedl mluvčí Městské policie Litovel Ludvík Opletal. Jeden z dvojčlenné hlídky strážníků vystoupil ze služebního vozu a pokusil se šíleného jezdce zastavit. Na to však motorkář reagoval tak, že se prudce rozjel proti strážníkovi a při projíždění okolo něj ho zachytil řídítkem. Oba, jak strážník, tak i motorkář, po střetu skončili na zemi. Druhý strážník z hlídky pak motorkáře zadržel a všichni počkali na místě do příjezdu přivolané hlídky státní policie, která si věc na místě převzala. Hlídka státní policie provedla u motorkáře dechovou zkoušku, která vyšla pozitivně. Mladík tak bude čelit obvinění hned ze dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a útok na úřední osobu při výkonu služby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .