Problematická křižovatka v Bystrci se dočká nových semaforů

Ilustrační foto.

BRNO – Křižovatka ulic Přístavní a Obvodová v Bystrci bude pro chodce i motoristy bezpečnější. Město na nebezpečné křížení umístí nové semafory. Projekční práce začnou na podzim, umístění semaforů je plánováno nejpozději na první polovinu roku 2022.

„Práce na projektu bychom chtěli zahájit v září letošního roku. Uvidíme, zda z nich vzejde i nutnost nějakých stavebních úprav. Samotné umístění a zprovoznění semaforů plánujeme na druhou polovinu roku 2021, nejpozději první polovinu roku 2022. Věřím, že v místě, kde se vyskytuje velké množství pěších, kteří míří do okolí Brněnské přehrady, ubude po tomto opatření střetů s chodci, uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V uplynulých letech byla křižovatka místem nehod a nebezpečných situací, které mnohdy končily smrtí. Vybudováním semaforů by se měla zvýšit bezpečnost. Cena za nové semafory bude známa až po skončení projekčních prací.