Šel zjistit, proč mu auto nejede a to mu ujelo

PROSTĚJOVSKO – Kuriózní nehoda se stala v pátek 28. srpna. Dvaapadesátiletý řidič jel s Fabií z Otaslavic do Dobrochova na Prostějovsku. V křižovatce mu auto přestalo jet, proto z něj vystoupil a šel zjistit druh závady. Auto však řádně nezabrzdil, a to se mu na mírně svažité silnici samovolně rozjelo.

V pátek 28. srpna po patnácté hodině jel dvaapadesátiletý řidič s Fabií z Otaslavic do Dobrochova na Prostějovsku. „V křižovatce tvaru „T“ mezi obcemi Otaslavice, Dobrochov a Kelčice mu dle jeho slov automobil „přestal jet“. Proto z vozidla vystoupil a šel zjistit druh závady,“ informoval policejní mluvčí František Kořínek. Před vystoupením však auto řádně nezabrzdil a to se na mírně svažité silnici samovolně rozjelo. Projelo křižovatkou, vyjelo mimo silnici, porazilo dopravní značku a vjelo na pole, kde samo zastavilo. Při nehodě se nikdo nezranil, výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 8 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek vyřešili uložením pokuty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .