Policisté v celém Olomouckém kraji dohlížejí na děti u frekventovaných přechodů

OLOMOUCKÝ KRAJ – V souvislosti se začátkem nového školního roku probíhá tento týden celorepubliková dopravně preventivní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Zaměřená je na nezletilé chodce. Letos je první týden nového školního roku pro mnoho dětí mimořádný, neboť se do školních lavic vrací téměř po šestiměsíční přestávce. Mohou se proto chovat zbrkle a neukázněně, což znamená nebezpečí zejména na přechodech pro chodce nebo poblíž silnic.

V Olomouckém kraji je do této akce denně zapojeno 80 policistů dopravní i pořádkové služby. Policejní hlídky, které v těchto dnech můžete potkat u přechodů pro chodce, dohlížejí zejména na nejmenší chodce. Oslovují je a zjišťují, zda vědí, jak mohou co nejbezpečněji přejít silnici. Děti od policistů dostávají drobné propagační materiály, které byly vytvořeny pro účely této preventivní akce. Policisté upozorňují i řidiče, aby počítali se zvýšeným pohybem dětí v ulicích a dbali zvýšené opatrnosti zejména u přechodů pro chodce a v okolí škol.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Do akce jsou zapojeny hlídky policistů na území celého Olomouckého kraje. Jednotlivá stanoviště byla záměrně vytipována především u frekventovaných přechodů pro chodce v blízkosti škol, kde lze předpokládat zvýšený provoz a pohyb školou povinných dětí,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková. Policisté se zaměřují nejen na dodržování správných pravidel při přecházení přes silnici, ale také obecně platných pravidel provozu.