Potravinářská inspekce varuje před jižanskou specialitou z Polska s obsahem salmonely

Zdroj: SZPI

Nevýhodou rychlých občerstvení a nejrůznějších polotovarů je, že v nich můžeme objevit bakterie, které by v nich být neměly. Důvod je jednoduchý, nevhodné skladování a nedostatečná tepelná úprava. Tentokrát potravinářská inspekce objevila nebezpečnou bakterii v masových kuličkách. Pokud jste si již výrobek koupili, rozhodně ho nekonzumujte, ale nejlépe vraťte prodejci.

Polotovar se salmonelou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před nebezpečnou potravinou prodávanou pod označením Kuřecí kuličky na jižanský způsob, 61642 Southem Fried Chicken Popsters. Jedná se o krájená kuřecí prsa ze spojovaných kusů masa obalovaných na jižanský způsob. Výrobek je hluboce zmrazen a určen k dopečení. Datum minimální trvanlivosti je 15.05.2021 a číslo šarže činí L: 13620. Maso i samotný výrobek pocházejí z Polska. Laboratorní rozbor potvrdil v potravině přítomnost bakterií rodu Salmonella, které způsobují onemocnění salmonelóza.

Výrobek už nekoupíte, ale podívejte se, jestli ho nemáte doma

Inspektoři SZPI vzorek odebrali v maloobchodní provozovně Iceland Czech a.s., Leopoldova 2138/16, Praha. Dle průvodní dokumentace je dodavatelem potraviny do ČR společnost Iceland International Limited HSBC.

Prodejce závadnou šarži na základě výzvy již stáhnul z tržní sítě. SZPI důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří mají předmětnou šarži potraviny doma, aby ji nekonzumovali. Zároveň s kontrolovaným podnikatelským subjektem zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Salmonelózu není dobré podceňovat

Onemocnění je způsobeno bakteriemi rodu Salmonella. Projevuje se nevolností, vodnatými průjmy, zvracením, křečemi břicha, bolestmi hlavy, horečkou. Inkubační doba, tj. doba která proběhne mezi nakažením a projevy nemoci, je 6 až 48 hodin. Pokud nemoc probíhá bez komplikací (zejména u jinak zdravých lidí), horečka klesá po jednom až dvou dnech, zatímco průjmy trvají déle. Celkově nemoc odezní za 7 až 14 dní. Průjmy a zvracení způsobují velkou ztrátu tekutin, které je nutno průběžně doplňovat, např. sladkým černým čajem, minerálkami bez bublin. Dále se doporučuje podávat přípravky na dezinfekci střev, které hubí choroboplodné zárodky, a živočišné uhlí, které na sebe váže škodlivé látky a plyny ze zažívací ho traktu. K obnovení střevní mikroflóry mohou pomoci probiotika. Důležitá je rovněž dieta a postupný, nikoli náhlý, přechod na normální stravu.

Zdroj: SZPI