Vraťte se do dětských let! Zlaté jablko vystaví originální kostýmy z klasických českých pohádek

Foto: archiv pořadatelů

ZLÍN – Filmový festival se blíží a s ním se rozjíždí i doprovodný program ve Zlatém jablku ve Zlíně. Od 1. září tu návštěvníci spatří originální kostýmy z klasických českých pohádek a filmů pro děti, které zapůjčilo Studio Barrandov.

Výstavu kostýmů Pohádky našeho dětství mohou návštěvníci obchodního centra Zlaté jablko najít už od 1. září v prvním poschodí podél ochozu. „Výstavu originálních exponátů z Barrandov Studia pořádáme společně už po čtvrté,“ uvedl ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl. „Vystaveny budou kostýmy z pohádek Honza málem králem, Princezna ze mlejna, Kočičí princ i ze seriálů Pan Tau a Křeček v noční košili.“

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kostýmy Honzy, princezny, pana Tau a dalších oblíbených postav budete moct obdivovat až do 12. září v běžné otevírací době obchodního centra. Všechny exponáty jsou originály z natáčení a pro účely výstavy je zapůjčilo ze své unikátní sbírky Barrandov Studio, jedno z nejstarších, největších a nejvyhledávanějších filmových studií v Evropě.

Foto: archiv pořadatelů