Kam s opilci na Jesenicku? Policie nyní spolupracuje při odvozech opilců s městskou policií

JESENICKO – Na Jesenicku mají velký problém s umísťováním opilců na záchytku, jelikož nejbližší zařízení tohoto typu je až v Olomouci. Policejní hlídka tak musí opustit své území nejméně na pět hodin, aby provinilce zavezla až do krajského města. Státní policie se nyní domluvila s městskou policí na spolupráci při odvozu opilců na záchytku.

V případě, kdy policisté řeší protiprávní jednání s člověkem, který je hodně opilý nebo pod vlivem drog, je potřeba zajistit jeho umístění na záchytku. Na Jesenicku však vzniká veliký problém. Nejbližší zařízení tohoto typu je až v Olomouci. „Již několik let se snaží vedení jesenické policie i vedení města Jeseník o zpřístupnění služby protialkoholní záchytné stanice,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Zatím se však snaží bezúspěšně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V případě odvozu provinilce na záchytku do Olomouce musí policejní hlídka opustit své území nejméně na pět hodin. Právě z tohoto důvodu se vedení státní policie v Jeseníku a ředitel Městské policie Jeseník domluvili na spolupráci. Strážníci městské policie se začali spolupodílet na odvozech opilců. Protože strážnici musí zabezpečit chod městského kamerového systému a také pult ochrany, do Olomouce vyjíždí jeden policista společně s jedním strážníkem. Tak je zabezpečen chod jak státní policie, tak policie městské.