Trávnickou školu zdobí nové moderní sportoviště

Foto: město Vsetín

VSETÍN – Základní škola Trávníky vstoupila do dalšího školního roku se zbrusu novým sportovištěm. Určeno je pro atletiku i míčové sporty, sportovci se ale dočkali také nových šaten u tělocvičen.

Víceúčelové hřiště mezi školou a družinou je velké 50 x 30 metrů a lemuje ho vysoký plot. Hrát se tu mohou nejrůznější míčové sporty jako volejbal, minikopaná, basketbal nebo tenis. Obepíná ho atletický ovál se třemi dráhami. Je tu i sektor pro skok vysoký, vrh koulí, rozcvičiště a sprinterská třídráha. Samozřejmostí je i moderní mobiliář. „Všechny povrchy jsou ze speciální hmoty, která je odpružená a je tak šetrná ke zdraví sportovců,“ doplnil ředitel školy Libor Slováček.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zatímco se pracovalo na venkovním hřišti, zlepšením prošly i šatny pro tělocvik ve spojovacím krčku mezi tělocvičnami a učebnovým pavilonem. Opravila se elektroinstalace, vzduchotechnika, kanalizace či izolace a jsou v nich teď moderní sprchy s novou podlahou. Řemeslníci nevynechali ani prádelnu, sklad kol a dalších pomůcek pro dopravní hřiště.

Venkovní sportoviště nahradilo původní hřiště z 50. let, které už nesplňovalo současné požadavky. Zhotovitelem stavby se stala firma sportcité+ s. r. o. z Bílovic a náklady dosáhly výše 12,3 milionu korun bez DPH.