Veřejná WC v Brně upravují provozní dobu, zůstanou otevřená déle

Ilustrační foto.

BRNO – Z důvodu nové vyhlášky o zákazu požívání alkoholu na veřejných místech, která povoluje konzumaci až do pozdních nočních hodin, se rozhodlo město prodloužit provozní dobu některých veřejných WC.

Vyhláška umožňuje konzumaci alkoholu v městské části Brno-střed do 22 hodin, na Dominikánském, Jakubském a Římském náměstí a na Zelném trhu do 24 hodin. Také povoluje popíjení na kulturních akcích na celém území Brna. Z toho plyne také větší spotřeba nápojů, lidé se navíc setkávají v parcích a na piknicích, kde pijí, ať už čistou vodu nebo alkoholické nápoje. Proto radní doporučili zastupitelům schválit 150 tisíc korun pro městskou část Brno-střed na prodloužení otevírací doby veřejných toalet na Zelném trhu, a to od 7 do 22 hodin. „Prodloužená otevírací doba WC na Zelném trhu bude platit do konce roku, což je žádoucí vzhledem k velkému množství akcí, které se v centru Brna konají. Čekají nás doufám také vánoční trhy, kam si během měsíce najdou cestu tisíce Brňanů i turistů. Ti všichni jistě tuto – pro člověka opravdu základní – službu ocení,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další prodloužení čeká toalety v Lužánkách, od 6 do 21:45 hodin. Tato otevírací doba platí do konce září, správce, Veřejná zeleň města Brna, nepožaduje žádné finance navíc.