Zažijte Netopýří noc na zámku Vsetín

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

VSETÍN – Muzejní zoolog Zdeněk Tyller a chiropteroložka Tereza Žáková zvou všechny zájemce na zajímavou přednášku s názvem Netopýří noc. Akce proběhne v pátek 4. září od 18:30 hodin na zámku Vsetín.

Čeká vás nejen zajímavé povídání, ale také ukázky živých exemplářů a vycházka do Panské zahrady, kde si můžete prohlédnout lovící netopýry. Vstupné je 50 korun za plné a 30 korun za snížené. Program je rozdělen do tří částí, kdy si jako první můžete vyslechnout přednášku o biologii našich netopýrů, následně budou k vidění živé handicapy a nakonec se projdete k řece Bečvě a do Panské zahrady, kde můžete obdivovat tato lovící zvířata.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tělo netopýra je osrstěné a let jim umožňuje tenká kožní blána napnutá mezi prsty od předních až po zadní končetiny. Jsou to noční živočichové, kteří se orientují podle echolokace. Ústy nebo nosem vydávají ultrazvukové signály, které lidské ucho není schopno zachytit. Ty se pak odrážejí od překážky, která jim při letu stojí v cestě a vrací se zpět k jejich uchu. To je jen základní výčet toho, co se dozvíte, když navštívíte tuto přednášku.