Při dopravní nehodě dvou aut u Ostrovačic se zranilo 5 lidí včetně dítěte

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V sobotu dopoledne se stala u Ostrovačic dopravní nehoda dvou osobních aut, která si vyžádala pět zraněných. U nehody zasahoval i vrtulník.

Operátoři záchranářů vyslali na místo leteckou záchrannou službu, pozemní lékařskou posádku, dvě záchranářské posádky a také inspektora provozu. Zdravotníci ošetřili těžce zraněného muže, a pak jej letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně. „Dále jsme měli v péči středně těžce zraněnou ženu. Po poskytnutí přednemocniční péče byla sanitkou převezena do traumacentra Fakultní nemocnice v Brně. Postarali jsme se také o lehce zraněnou ženu a lehce zraněného muže, po ošetření jsme je převezli do Úrazové nemocnice v Brně. Naším pátým pacientem bylo dítě, vše nasvědčovalo tomu, že neutrpělo žádné zranění, ke kontrolnímu vyšetření jej naše posádka převezla do Dětské nemocnice Brno,“ popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Na místě nehody zasahovali také jihomoravští hasiči. Vyprostili zraněného řidiče.  Zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a odpojili akumulátory. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.