OBRAZEM: Noční bouřky lámaly stromy a voda zaplavila domy a sklepy

OLOMOUCKÝ KRAJ – Avizované silné bouřky zasáhly během včerejší noci Olomoucký kraj. Ještě ráno na mnoha místech intenzivně pršelo. Hasiči odklízeli popadané stromy, čerpali vodu a bahno ze zaplavených domů a zasahovali také u několika dopravních nehod.

Během včerejší noci přecházely přes území Olomouckého kraje velmi silné bouřky, na které upozorňovala výstraha Českého hydrometeorologického ústavu. Ještě ráno na mnoha místech intenzivně pršelo. Hasiči do dnešního rána zaznamenali 22 událostí, u kterých museli zasahovat, a to včetně několika dopravních nehod, které zřejmě nemalou mírou také ovlivnilo počasí. Krátce po 20 hodině vyjela k první události jednotka profesionálních hasičů ze Šumperka, kteří museli čerpat vodu a odstranit naplaveniny z polí. Navíc pročistili kanálové vpustě, zbylou část si mueli místní zajistit sami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Velmi silné bouřky doprovázel také silný či nárazový vítr, který způsobil pád několika stromů na Šumpersku a Olomoucku. Například v Nákle na Olomoucku u místní pískovny spadlo několik menších stromů na zaparkovaná auta a karavany. Naštěstí zde k žádnému zranění nedošlo, pouze k materiálním škodám.“V několika obcích již během večera a také dopoledne prováděli a stále zajišťují místní dobrovolní hasiči kontrolu kanálových vpustí, čištění od naplavenin či oplach komunikace,“ informoval krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Bahno většinou neskončilo jen na silnicích. O tom můžou mluvit například v Doloplazech, Velkém Týnci, Přemyslovicích i dalších. Právě v Přemyslovicích se voda z polí a bahno dostalo i do domácností. Hasiči odčerpávali vodu a pomohli s vyklízením postižených objektů. Někteří lidé se museli přesunout do náhradního ubytování.

Při bouřkách a vydatném dešti došlo v kraji také k několika dopravním nehodám. Je obtížné určit, nakolik byly ovlivněny meteorologickou situací, ale i zde museli hasiči spolu se zdravotníky pomáhat.