Dvorská poslala Krampola neslušně do háje!

Co o herci Jiřím Krampolovi asi málokdo ví je fakt, že je vyučeným soustružníkem. Jaká byla jeho jeho cesta k divadlu, to herec přizná Honzovi Dědkovi v jeho pořadu. 

Jiří Krampol popisuje svoji cestu k herectví jako velkou taškařici. „Jsem vyučený soustružník. Když mi mistr dával výuční list, říkal, že mi to dá, ale že mu musím slíbit, že to nikdy v životě nebudu dělat. Dal jsem mu čestné slovo. Přemýšlel jsem, že chci dělat něco, kde se nepředřu,“ přiznává bez obalu, že práce u soustruhu ho zrovna nebrala! Navíc byl zamilovaný do jedné z nejkrásnějších našich hereček. „Chtěl jsem vidět Milenu Dvorskou. Byl jsem kvůli ní asi sedmnáctkrát v kině na pohádce Sůl nad zlato a zjistil jsem si, že chodí na DAMU. Tak jsem se tam šel podívat. Když už jsem tam byl, vyplnil jsem přihlášku. A oni mě vzali“ líčí počátek své herecké kariéry Krampol.

Milenu Dvorskou jsem potkal 4. září 1958 na chodbě a byl jsem tak zblblej, že jsem jí řekl: Dobrý den, kde je tady zkušebna číslo sedm? A ta krásná Maruška mi řekla: Jdi do hajzlu, já mám jiné starosti,“ vzpomíná se smíchem Jiří Krampol. V 7 pádech Honzy Dědka také prozradí, co mu pomáhá z trápení po smrti manželky Hanky a jak dopadlo jeho setkání a jízda s legendárním závodníkem Fittipaldim.