Nábor zdravotních sester do Fakultní nemocnice Brno: Peníze mohou brát už na škole

zdroj: FN Brno

BRNO – Fakultní nemocnice Brno společně s Jihomoravským krajem chtějí řešit dlouhodobý nedostatek nelékařských zdravotních pracovníků náborovým stipendijním příspěvkem. Je určený studentům od 3. ročníků.

Jedinou podmínkou pobírání stipendia je to, že po studiu nastoupí student do pracovního poměru nemocnice. Výše měsíčního stipendia je 1500 Kč ve 3. ročníku a 2500 Kč ve 4. ročníku. Do maturity by si tak mohli přijít až na 40 tisíc korun. Podmínkou je po úspěšně složené maturitě odpracovat 2 až 3 roky jako zaměstnanec Fakultní nemocnice Brno podle délky zvoleného stipendijního programu. V případě, že by student pokračoval ve studiu na Vyšší odborné škole zdravotní nebo bakalářském studiu, pak stipendium může pobírat za stejných podmínek i nadále. Pokud by student zdravotní školy nesplnil svoje studijní povinnosti a studium nedokončil, musí veškeré získané stipendium vrátit. To platí i v případě, že by po studiu do pracovního poměru nenastoupil, nebo nesplnil počet odpracovaných let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.