Občané diskutovali o chystané regeneraci centra u budějovického Juvelu

Občané diskutovali u Juvelu (zdroj město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ke konci minulého týdne se sešlo několik desítek občanů na veřejném setkání k chystané regeneraci centra u Juvelu. Ti zde mohli vyjádřit svůj názor, jak by prostor měl vypadat. Lidé pak mohou své tipy posílat i prostřednictvím online dotazníků.

Architekti nejprve přítomné seznámili s jeho historií i širšími souvislostmi a upozornili na přednosti, které se tady nabízejí. Dále představili záměr regenerace, tedy zejména opravu inženýrských sítí a povrchu. Počítá se tady například s přidáním vodních prvků, vybudováním přístřešků i obohacením o zeleň a mobiliář.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Setkání probíhalo ve dvou etapách, nejprve s majiteli a provozovateli místních podniků, které oslovili náměstci primátora Ivo Moravec a Viktor Lavička. „Hlavním tématem bylo zásobování. Lokální centrum u Juvelu je jediná pěší zóna, kam mají auta vjezd zakázána, a to bez výjimek. To komplikuje zásobování i případný vjezd záchranných složek,“ uvedla mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Brůha Welzlová.

Od sedmnácté hodiny bylo setkání s veřejností, kde místní upozornili na nebezpečný povrch zvláště v deštivém a zimním období. „Lidé by na místě chtěli zachovali pěší zónu, funkčnost a vzdušnost daného prostoru tak, aby sloužil různým věkovým kategoriím, dále by ocenili lepší mobiliář, zejména lavičky a odpadkové koše,“ sdělila Brůha Welzlová. Online dotazníků je prozatím vyplněno 239.