Psi musí do karantény! V třebovickém útulku pro ně mají nové kotce

Foto: MMO - Nové psí kotce zajišťují od teď povinnou tří týdenní karanténu zvířat po odchytu

OSTRAVA – Ve psím útulku v Ostravě-Třebovicích začaly po rekonstrukci budovy bývalé policejní služebny fungovat nové kotce pro čerstvě odchycené psy. Ti totiž musí první tři týdny po odchytu zůstat izolovaní v karanténě, přičemž v Třebovicích měli psích kotců pro karanténu nedostatek. Kromě nového zázemí pro psy byly v budově rozšířeny i prostory pro zaměstnance.

„Rekonstrukce byla nezbytná. Přestavba navýšila původní kapacitu dvaceti karanténních kotců na padesát. U třiceti nových kotců je vybudováno také zázemí včetně veterinární ošetřovny,“ uvedla jménem zřizovatele útulku náměstkyně primátora Kateřina Šebestová. Po úpravách je teď odstraněn letitý problém s nízkým počtem míst pro psí karanténu, kvůli kterému tady museli mít nasmlouvané kapacity v externích zařízeních mimo Ostravu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Budova, která prošla úpravou, původně sloužila jako služebna Městské policie. Rekonstrukcí objektu tady vznikla přijímací kancelář, ošetřovna a nové zázemí pro zaměstnance. V suterénu stavby mají nové sociální zázemí, skladové prostory a údržbářskou dílnu. V prvním nadzemním podlaží se nachází přijímací kancelář, veterinární ošetřovna a pracovna. Ve druhém nadzemním podlaží jsou dvě kanceláře, zasedací místnost a kuchyňka.

K zázemí pro psy přibyl sklad, přípravna krmiva a psí koupelna. V současnosti je v útulku celkem 177 kotců, z toho deset slouží pro izolace, padesát pro psy v karanténě a 117 kotců je určených k běžnému provozu.

Foto: MMO