Která města a obce v kraji mají nejlepší webovky? Soutěž už má vítěze

Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v úterý 8. září v sídle kraje. Foto: Jiří Balát

ZLÍNSKÝ KRAJ – Města a obce Zlínského kraje se utkaly v krajském kole soutěže Zlatý erb, která oceňuje nejlepší webové stránky a elektronické služby. Hned dvě prvenství si odnesly Valašské Klobouky, mezi obcemi zas zazářily Zádveřice – Raková.

V současné době jsou dobře fungující a přehledné webové stránky pro města a obce nutností. V soutěži Zlatý erb se bojovalo ve třech kategoriích, a sice Nejlepší webové stránky města (včetně magistrátů, městských částí a obvodů), Nejlepší webové stránky obce (včetně městysů) a Nejlepší elektronická služba.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V prvních dvou kategoriích hodnotila porota nejen celkový dojem, ale i ovladatelnost, přehlednost, informační hodnotu, výtvarné zpracování, podporu zobrazení na mobilních zařízeních či bezbariérovou přístupnost. Valašské Klobouky a Zádveřice-Raková letos zvítězily zejména díky výborně zpracovaným povinně zveřejňovaným informacím a úřední desce.

První místo v kategorii Nejlepší elektronická služba vybojovaly opět Valašské Klobouky. Porotu nejvíce zaujal kvalitně zpracovaný mapový portál města, který na jednom místě nabízí přehledné a užitečné informace vztahující se k územnímu plánu města, technické infrastruktuře, zeleni nebo vymezení záplavových území. Tyto informace lze navíc vrstvit, a tedy vzájemně kombinovat.

Krajské kolo soutěže uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Přihlásilo se do něj celkem 6 měst, 19 obcí a o vítězství se ucházely také 4 elektronické služby, které města nebo obce provozují. Vítězové postoupí do celostátního kola, jehož výsledky budou slavnostně vyhlášeny 18. října v Hradci Králové.

Výsledky soutěže Zlatý erb 2020 za Zlínský kraj

Nejlepší webové stránky města

  1. Valašské Klobouky
  2. Vsetín
  3. Holešov

Nejlepší webové stránky obce

  1. Zádveřice-Raková
  2. Slopné
  3. Horní Lhota

Nejlepší elektronická služba

  1. Valašské Klobouky: Mapový portál obce
  2. Přílepy: Online katalog přírůstků místní knihovny
  3. Valašské Meziříčí: Elektronické objednání na úřad