Osobní automobil srazil na křižovatce v Prachaticích cyklistu

Osobní automobil srazil na křižovatce v Prachaticích cyklistu (zdroj Policie ČR)

PRACHATICE – Dnes v brzkých ranních hodinách došlo na jedné z křižovatek v Prachaticích k nehodě. Řidič osobního automobilu zde při odbočování najel do cesty cyklistovi a došlo ke střetu. Cyklista utrpěl zranění, s nimiž byl převezen do nemocnice.

Nehoda se stala ve středu 9. září 2020 před půl šestou hodinou ranní na čtyřramenné křižovatce ulic Nemocniční a Vodňanská v Prachaticích. „Řidič osobního vozidla Fiat Punto při odbočování z ulice Nemocniční do ulice Vodňanská najel do jízdní dráhy cyklistovi, jedoucímu v opačném směru jízdy, následkem čehož došlo ke střetu levé přední části vozidla s přední částí jízdního kola značky Author,“ upřesnila policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle jejích slov je z nehody podezřelý řidič osobního automobilu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění cyklisty, který byl z místa převezen záchrannou službou do nemocnice na ošetření. „Alkohol u obou účastníku dopravní nehody vyloučila orientační dechová zkouška. Hmotná škoda na vozidle je odhadem 10 000 korun a na jízdním kole je škoda předběžně vyčíslena na 1 000 korun,“ uzavřela policejní mluvčí.