Připravte si roušku nebo peníze

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Pražští strážníci od začátku září řešili již přes dva tisíce případů porušení povinnosti zakrytí dýchacích cest v hromadné dopravě. Většinu případů vyřešili domluvou, ale padaly i pokuty. Ode dneška se opět zpřísňují pravidla.

Praha svítí oranžově a zpřísňují se opatření v rámci boje s koronavirovou nákazou. Povinnost mít zakrytá ústa a nos vhodným materiálem opět platí v prostředcích hromadné dopravy od prvního září. Městští strážníci kontrolují dodržování této povinnosti. „Do včerejšího rána strážníci řešili již 2175 případů porušení mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky a nařízení Krajské hygienické stanice hlavního města Prahy,“ informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Největší část přestupků se právě týkala nezakrytých dýchacích cest v dopravních prostředcích a prostorech metra. „Z tohoto počtu bylo 2041 případů vyřešeno domluvou, v 64 případech byla uložena na místě pokuta. Celkem se vybralo jedenáct tisíc sedm set korun,“ upřesnila mluvčí. Pět případů bylo oznámeno správnímu orgánu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ode dneška se opatření opět zpřísňují, zakryté dýchací cesty je třeba mít i v obchodech, na nádražích, ale i na letišti ve vnitřních prostorách a na poštách. Povinnost mít roušky je také pro vnitřní akce pro více než sto lidí. Zpřísnění se nyní týká provozen stravovacích služeb, které musí mít mezi půlnocí a šestou hodinou ráno zavřeno. Netýká se to provozoven s výdejním okénkem, kdy zákazník nevstupuje do prodejny a také provozoven, které neslouží veřejnosti. Od čtrnáctého září bude zavedena povinnost nosit roušky ve školách.