Českobudějovická sociální zařízení kvůli šíření koronaviru omezují návštěvy

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V důsledku na aktuální situaci ohledně koronaviru, přistupují sociální zařízení v jihočeské metropoli k omezení návštěv. Ze stávajících 392 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich totiž aktuálně evidováno 112 na Českobudějovicku.

„Každé zařízení upravilo podmínky návštěv klientů, má vypracované preventivní opatření, které nejlépe odpovídá jeho aktuální situaci a provozním podmínkám. Zavedení opatření nenastává ale u všech subjektů ve stejný den. Rovněž časový režim pro návštěvy je odlišný. Podrobně to zařízení uvádí na svých webových stránkách, proto doporučuji rodinným příslušníkům a dalším návštěvníkům našich domovů pro seniory, aby se před návštěvou seznámili s těmito podmínkami a opatřeními,“ uvedl k aktuální situaci v domovech náměstek primátora Viktor Vojtko.

Výběr z opatření domovů pro seniory

Domov pro seniory Máj

Od soboty 12. září 2020 je z preventivních důvodů do odvolání vyhlášen zákaz návštěv. Tento zákaz platí pro všechny budovy a služby. Výjimku uděluje po předchozí domluvě ředitelka zařízení. Nadále je možné doručovat balíčky klientům. Další informace najdete zde.

Centrum sociálních služeb Staroměstská

Od pátku 11. září 2020 zavádí návštěvní hodiny v časech 9:00 – 11:00 a 14:00 – 17:00 hodin, a to pouze ve venkovních prostorách. Další informace najdete zde.

Domov pro seniory Hvízdal

Od pondělí 7. září 2020 jsou možné návštěvy v zařízení v časech 9:00 – 11:00 a 13:00 – 17:00 hodin. Návštěvy jsou omezeny na maximálně dvě osoby. Další informace najdete zde.