Na Jižních Svazích vznikají nová parkovací místa

Ilustrační foto

ZLÍN – Pomoci s nedostatkem parkovacích míst na zlínském sídlišti Jižní Svahy má nově budované dočasné parkoviště, které vzniká v prostoru bývalého torza. Parkovat by tu mělo až 70 vozidel včetně dodávek.

Nájezd na budoucí parkoviště bude ze silnice III. třídy z ulice Okružní. „Pro umožnění bezpečného přecházení chodců přes tuto silnici se buduje nový přechod pro chodce včetně ochranného dopravního ostrůvku a jeho přisvětlení. V návaznosti na přechod pro chodce se doplňují dva úseky přístupových chodníků, které vedou ze sídliště na ulici Okružní na dočasné parkoviště. Součástí stavby bude i výsadba zeleně a osvětlení,“ popsal mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celkem by na dočasném parkovišti mělo vzniknout přibližně 70 míst k parkování, přičemž zhruba 20 jich bude i pro dodávky. Ty mají v některých lokalitách na sídlišti zákaz parkování.

Stavbu realizují Technické služby Zlín, které s budováním začaly v průběhu letních prázdnin. Pokud vše půjde v plánu, parkoviště bude hotové ještě letos. Náklady jsou prozatím odhadnuty na 7 milionů korun.