Agresivního syna vykázali z domu, k rodičům se poté vrátil s mačetou

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Až tři roky ve vězení hrozí osmadvacetiletému muži ze Vsetínska, který byl kvůli opakovanému násilí na rodičích vykázán ze společného domu. Zákaz ale několikrát porušil, naposledy tento týden, kdy si přišel s rodiči vyřídit účty s mačetou v ruce.

Mladý muž byl z domu, ve kterém s rodiči bydlel, poprvé vykázán na deset dní letos v červnu. „Důvodem vykázání bylo stupňující se násilí vůči rodičům, které opakovaně v podnapilém stavu nebo pod vlivem drog napadal, vyhrožoval jim smrtí a vulgárně je urážel,“ zdůvodnila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po deseti dnech vsetínský soud prodloužil zákaz vstupu do domu na šest měsíců. Ten ale muž několikrát porušil tím, že do domu přišel opilý nebo rodiče kontaktoval přes SMS zprávy. „Naposledy vykázání porušil začátkem tohoto týdne, kdy přišel večer v podnapilém stavu s mačetou v ruce do domu s tím, že si jde s rodiči vyřídit účty. Přivolaní policisté muže zpacifikovali a eskortovali ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. V dechu měl téměř jedno a půl promile alkoholu a měl pozitivní test na marihuanu,“ uvedla Lenka Javorková.

Po vystřízlivění policisté muže předali kriminalistům, kteří mu sdělili obvinění z nebezpečného vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za to mu hrozí až tříleté vězení.