Hravá Lego výstava Svět kostiček míří na zámek. Uvidíte baťovské domky i zlínskou radnici

Foto: Inspirace Zlín

ZLÍN – Malí i velcí příznivci pestrobarevných kostiček Lego si do diáře zapíší datum 20. září. Právě tehdy totiž na zlínském zámku startuje herní výstava Svět kostiček, která vás zavede do království vláčků, továren, měst a architektonických skvostů, mezi nimiž nebudou chybět ani zlínské dominanty. Zavítat zde můžete až do 18. října.

Hlavním tématem výstavy je město, které protínají pohyblivé vlakové soupravy. Expozice je také plná architektonických památek, leteckých a raketových modelů a tovární setů. Fanoušci filmů jistě ocení válečnou zónu robotů z edice Lego Bionicle a Hero Factory i další zajímavé exponáty. Výstavu doplní Lukáš Vičánek ze Zlína, který vyrobil baťovské domky nebo zlínskou radnici. Na zámku najdete i dětskou hernu s kostičkami Lego Duplo a Lego Classic.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nejmenší návštěvníky potěší část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego Baby Primo. Na své si přijdou i nejzkušenější stavitelé, ty zajisté zaujme ediční výběr vozidel Lego Technic. Zajímavostí bude i porovnání jednotlivých edic podle data jejich výroby.

Autor výstavy Ing. Arch. Petr Šimr má aktuálně ve sbírce přes 6 580 Lego staveb. Sám uvádí, že si s Legem hrál od svých 4 let. Při studiích na střední a vysoké škole na hraní neměl čas a ke hraní a sběratelství se vrátil až v prvním ročníku doktorského studia. Kromě výstavy se zabývá také zakázkovou stavbou z Lega. Aktuálně patří mezi čtvrtého největšího sběratele Lega v ČR. Později se rozhodl pro sběratelství také stavebnice Seva. Je také lektorem Seva „Stavitelské akademie“, což je mobilní – kreativně edukativní činnost pro mateřské školy, družiny a tábory. Nové autorské Seva modely jsou aktuálně připravovány také pro zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Foto: Inspirace Zlín
Foto: Inspirace Zlín
Foto: Inspirace Zlín
Foto: Inspirace Zlín