Přibyslav zve na Mlékárenský den

PŘIBYSLAV – Město Přibyslav pořádá 12. září už 29. ročník Mlékárenského dne, který je v rámci České republiky ojedinělou výstavou svého druhu. Mlékárenský den je součástí Přibyslavských slavností, které se konají ve dnech 9. – 13. září.

Pro širokou veřejnost je připraven bohatý celodenní program. Na Bechyňově náměstí bude probíhat prodej a prezentace mlékárenských produktů, dojde i na vyhodnocení a vyhlášení nejlepších mléčných výrobků. Návštěvníci si zasoutěží v pití mléka, zažijí zábavné odpoledne s hasiči nebo si budou moci vyzkoušet rekreační lety. Program doprovodí hudební vystoupení – Jarda Hypochondr, Meteor „z Prahy“ a kapela Funny Beans. Součástí programu bude i výstava fotografií Hynka Čermáka a večer pak taneční zábava a ohňostroj. V rámci Dne evropského dědictví bude možné navštívit kostel Narození sv. Jana Křtitele, středověkou štolu pod farou, městské muzeum a gotickou věž.

Na Přibyslavských slavnostech se finančně podílí Kraj Vysočina. Zástupce kraje Martin Hýský k tomu dodává: „Nabízíme spolupráci vystavovatelům z Vysočiny s prezentací regionálních potravin na akcích Kraje Vysočina, ale i podporu projektů či studií, které by pomohly zemědělcům a zpracovatelům mléčných výrobků k vyjednávání finanční podpory na ministerstvu zemědělství.“ Příští jubilejní rok kraj navíc finančně podpoří vydání prezentační publikace.