Rosický most v Pardubicích bude do konce října uzavřen

PARDUBICE – Rosický most přes Labe bude od 15. září do konce října uzavřen. Sloužit bude zase od 30. října. Během uzavírky budou na předpolí mostu prováděny stavební práce a osazena nová konstrukce lávky pro pěší a cyklisty.

Výstavba lávky vedle rosického mostu má řešit problém propojení městských částí Svítkov a Rosice a je významná zejména pro obyvatele západní části Pardubic. Stávající most přes Labe je úzký, s kyvadlovou dopravou řízenou semaforem, na němž se často setkávají automobily v protisměru s cyklisty, kteří nestačí most po změně světelného signálu včas opustit.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Objízdná trasa bude po dobu uzávěrky vedena ve směru od Přelouče do Rosic nad Labem po Pražské ulici, silnici I/37 a I/36 (Nádražní), po sjezd na Rosice (Kaufland), Legionářskou do ulice Generála Svobody. V opačném směru povede objížďka stejnou trasou s výjezdem na silnici I/36 z ulice Generála Svobody kolem rosického nádraží.

„Trasu přes rosický most a přes Rosice využívá také mnoho motoristů, kteří se tak snaží vyhnout kolonám, tvořícím se ve špičce na silnici I/37 u Parama. Výstavba lávky, která z mostu odvede pěší a cyklisty, má přispět jak k většímu bezpečí cyklistů, tak plynulejšímu průjezdu automobilů po silničním mostě,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Foto: Magistrát města Pardubic