VIDEO: Akční honička zloděje na Strašnické

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Zloděje batohu pronásledovala u metra Strašnická bystrá prodavačka. Její síly však na muže nestačily a tak si zavolala na pomoc městské strážníky.

Krádež batohu neušla pozornému oku prodavačky a vyběhla za zlodějem,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová. Krádež batohu se odehrála v prodejně v Praze 10. Prodavačka pronásledovala muže v zeleném svetru a šedých kalhotách, který rozhodně nevypadal, že by musel krást. Vzhledem k tomu, že pro prodavačku nebyl muž zcela neznámý, pozorovala ho a po krádeži za ním i vyběhla. „Ve vedlejší ulici muže dostihla a začala se s ním o tašku, do které batoh ukryl, přetahovat,“ doplnila mluvčí.

Muž však měl fyzickou převahu a tak ženu hravě odstrčil, až upadla na zem. Pak vytáhl kradený batoh z tašky a hodil ho po ženě. A pokusil se zmizet ve stanici metra Strašnická. Žena mezitím vytočila tísňovou linku pražských strážníků 156 a popsala pachatele. Naštěstí byla na místě hlídka strážníků a ta zasáhla. Muže ve věku sedmačtyřiceti let dostihla a omezila na osobní svobodě. „Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu byl muž předán státní policii,“ uzavřela mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.