Agresivní dvojice porušovala noční klid, žena se snažila napadnout strážníka

Ilustrační foto.

BRNO –  Na rušení nočního klidu si stěžovali na lince 156 obyvatelé Bohunic. Přivolaná hlídka tam zastihla hlučnou skupinku několika podnapilých osob. Vyzvala je proto, aby se ztišili a v klidu odešli.

„Aktéři uposlechli, ale o pár minut později hlídka zaslechla podobné zvuky zpovzdálí znovu, tentokrát z jiné ulice,“ řekla tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Na místě byl muž se ženou, se kterými vzniklý problém řešili strážníci jen chvilku předtím. Jakmile je sedmatřicetiletý muž spatřil, rozkřičel se, začal být agresivní a vulgárně strážníky urážel. Po chvíli se pokusil o útěk, v čemž mu zabránila hlídka a spoutala ho. To rozčílilo jeho třiatřicetiletou partnerku natolik, že se pokusila napadnout jednoho ze strážníků. Musela být proto také spoutána.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo byla přivolána sanitka, která oba aktéry převezla na záchytnou stanici k vystřízlivění. Dvojice je podezřelá z nevážení úřední osoby a z rušení nočního klidu. Jelikož nebylo možné případ vyřešit na místě, bude se jím nadále zabývat správní orgán.