Covid se dostal i na Svatý Hostýn. Lidé nesmí na bohoslužby

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Počet nakažených na Kroměřížsku stoupá. Mimořádná opatření přijala Bystřice pod Hostýnem, koronavirus se ale nevyhnul ani samotnému Svatému Hostýnu. V karanténě je nyní svatohostýnská duchovní správa.

O situaci na Svatém Hostýně dnes informovalo Arcibiskupství olomoucké na svých webových stránkách. „Kvůli karanténě, do které byli od úterního rána posláni členové duchovní správy na Svatém Hostýně, se na poutním místě s okamžitou platností ruší bohoslužby s účastí lidu,“ stojí na webu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Věřící ale o mše zcela nepřijdou. „Mše svaté se ovšem podle pravidelného rozpisu slaví i nadále. Sledovat je lze buď prostřednictvím kamery na obvyklých odkazech, anebo i venku v okolí baziliky, které bude ozvučené,“ uvedlo arcibiskupství. Další informace a případné změny v provozu lze očekávat ve čtvrtek, kdy by hostýnští jezuité měli být seznámeni s výsledky testů.

Od minulého týdne zaznamenalo Kroměřížsko značný nárůst nakažených koronavirem. Zatímco v pátek tu hygienici evidovali 41 nemocných, k úternímu ráno jich je již 99.