Frýdek-Místek rozšiřuje kanalizace i hřbitovy

Ilustrační foto: K. Bílková.

FRÝDEK-MÍSTEK – Město neusíná na vavřínech, a to ani na podzim. V okrajových částech se rozšiřuje výstavba kanalizace. Město také i nadále rozšiřuje místní hřbitovy.

Kanalizace se staví například ve Skalici. Problémem při výstavbě kanalizace je mimo jiné také různé podloží, které neusnadňuje uvádění komunikací do původního stavu.

„To různé podloží je opravdu problém, protože někde je řečiště, jinde jíl, takže po výkopu, pokládce a zásypu si to bude v různých místech různě sedat. Někde by tak finální povrch mohl být položen dříve, jinde se bude muset počkat a lidé na ty rozdíly samozřejmě budou upozorňovat,“ dodává primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Současně od minulého měsíce také probíhá rozšíření centrálního hřbitova ve Frýdku. Do dvou let by mělo být do hřbitova investováno až 60 milionů korun a stávající plocha městského hřbitova se rozšíří až o 20 tisíc metrů čtverečných.

„K rozšíření hřbitova bylo vyčleněno zhruba 20 tisíc metrů čtverečních, které mají poskytnout okolo 1400 hrobových míst pro pohřbívání do země, 850 urnových hrobů, 850 epitafů a 400 míst v kolumbáriích,“ upřesňuje primátor města Michal Pobucký.

U hřbitova se také bude stavět potřebná infrastruktura, například přívody vody, kamerový systém, ale také parkovací plochy a veřejné WC. Dominantou nové části hřbitova by měly být dvě kolumbária.