Na hradě Kámen chystají pro návštěvníky dětské prohlídky

PELHŘIMOV – Hrad Kámen připravuje několik prohlídek určených výlučně pro děti a jejich doprovod. Hravou a nenáročnou formou se děti dozvědí nejen zajímavosti o hradu, ale i o životě ve středověku.

Nejbližší termíny dětských prohlídek jsou 19. – 20. září. Po oba dny je začátek vždy v 10:30, 12:30 a 14:30 hodin. Prohlídky jsou určeny především dětem ve věku 4 – 12 let. „Speciální dětské prohlídky zábavnou a jednoduchou formou přibližují historii hradu. Navíc děti budou v rámci programu aktivně zapojovány a na závěr budou obdarovány drobnou odměnou,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury Jana Fischerová. Zkrátka nepřijdou ani rodiče. Tatínkové určitě ocení expozici motocyklů. A maminky zase potěší kočárky a kolébky, které jsou ke zhlédnutí v rámci prohlídkové trasy. S ohledem na limit počtu návštěvníků je nezbytné si svá místa rezervovat předem, a to na tel. č. 565 426 609 nebo 721 846 931.

Hrad Kámen má v měsíci září otevřeno po celý týden, včetně pondělků, které jinak bývají zavíracím dnem. Do konce září také platí mimořádné vstupné. Pro dospělé návštěvníky to je 20 korun, děti, studenti a senioři mají vstup zcela zdarma.