Policie se snaží zvládnout dopravní kolaps v Pardubicích

PARDUBICE – Pardubickou dopravu komplikují dva nefunkční semafory na stěžejních křižovatkách a k tomu se přidala dopravní zácpa kolem odběrového místa na koronavirus ve Štrossově ulici. Republiková i městská policie se snaží dopravní kolaps zvládat.

Doprava v Pardubicích je od včerejška ještě o něco komplikovanější, než je běžné. Stojí za tím nefunkčnost semaforů na dvou stěžejních křižovatkách – na křižovatce u zimního stadionu a u Anenského podjezdu. Zároveň včerejší i dnešní ranní provoz komplikovala souvislá kolona vozidel čekajících na vjezd do areálu Medila ve Štrossově ulici, kde denně v dopoledních hodinách probíhá testování na Covid-19.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Městská policie po zkušenostech z včerejšího dne (informovali jsme ZDE), kdy provoz blokovaly dlouhé kolony aut směřujících k drive-in odběrovému místu na Covid-19, již dnes od 6. hodiny ranní auta směrovala do ulice Ke Kamenici. Tu strážníci zcela uzavřeli a sloužila jen jako čekací místo pro zájemce o test. Dopravní kolaps se tak podle strážníků dnes podařilo zvládnout, přestože se fronta táhla ze Štrossovy ulice přes ulici Ke Kamenci až na Dašickou ke gymnáziu. Někteří řidiči dokonce zkoušeli předjíždět frontu přes vnitrobloky, nicméně u brány kontrolovala hlídka pořadové lístky a „předbíhači“ se bez lístku do fronty nedostali.

Zítra, tedy ve středu 16. září již bude drive-in testovací místo ve Štrossově ulici pouze pro objednané zájemce dle pořadníku. Dopravu na místě bude upravovat přechodné dopravní značení a dle potřeby strážníci, závažnější dopravní komplikace by tak již neměly nastat.

Co se týká křižovatek u arény a u podjezdu, v nejvytíženější časy se policie bude denně snažit dopravu usměrňovat. „Musíme však upozornit řidiče i ostatní účastníky silničního provozu, že ani sebelepší regulovčík nedokáže zázraky a odbavit všechna vozidla, když provoz za křižovatkou stojí a vozidla nemají kam pokračovat. Prosíme řidiče, aby byli v následujících dnech ohleduplní a trpěliví, neboť jak jsme psali výše, ani policisté neumí zázraky na počkání,“ dodala policejní tisková mluvčí Markéta Janovská.

Foto: Policie ČR a Městská policie Pardubice