Uherskohradišťská nemocnice už na ARO nemůže přijímat běžné pacienty, bere jen ty s covidem

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Anesteziologicko-resuscitační oddělení Uherskohradišťské nemocnice už si nemůže dovolit přijímat běžné pacienty a věnuje se pouze těm s koronavirem. Na facebooku o tom informoval ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek. Zároveň lidi vyzval, aby koronavirus nebrali na lehkou váhu.

Situace v nemocnici je podle ředitele vážná. „Mám k vám laskavou prosbu. Ne jako kandidát do Senátu, ale jako lékař a ředitel nemocnice. Ano, té nemocnice, která se nachází v epidemiologicky nejvíce zasažené oblasti. Jako jediná přijímá pozitivní Covid pacienty z celého kraje a je ve stavu, že si už nemůže dovolit přijímat standardní pacienty na ARO oddělení, ale jen ty s koronavirem. Tolik jich už bohužel je,“ uvedl Petr Sládek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Každý den zvládneme bezmála 200 odběrů na Covid, vidíme, jak se situace dramaticky zhoršuje a přesto se ze všech sil snažíme udržet běžný provoz. Pokud však nebudeme zodpovědní, i on se může vlivem velkého množství nakaženého personálu a vážně nemocných pacientů s Covidem omezit,“ pokračoval Sládek.

Ředitel vyzval veřejnost, aby se k situaci postavili zodpovědně. „Prosím vás, dodržujte hygienická opaření, vyvarujte se akcí, na kterých je velké množství lidí a nezesměšňujte situaci slovy o šikaně a „chřipečce”. Nepodceňujte ji, je skutečně vážná. Zdraví máme jen jedno, a pokud paralyzujeme naši nemocnici a zdravotní systém svým neuváženým jednáním, nebude nás mít kdo ošetřovat. V úctě a s velkým díkem všem, kteří mé prosby chápou,“ uzavřel Petr Sládek.

Uherskohradišťsko je podle údajů Zlínského kraje z pondělí 14. září nejvíce zasaženým okresem. V rámci obcí s rozšířenou působností je jen v Uherském Hradišti v současné chvíli evidováno 193 aktivních případů onemocnění.