Věci s minulostí teď mají šanci na novou budoucnost! V Ostravě se v sobotu otevře reuse centrum  

Foto: OZO Ostrava - Reuse centrum je připraveno uvítat v sobotu 19. září první návštěvníky

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Dlouho očekávané otevření historicky prvního ostravského centra pro opětovné využití věcí je tady. Brány Reuse Centra OZO Ostrava se otevřou v sobotu 19. září od 9,00 do 13,00 hodin v Ostravě – Přívoze. Probíhat zde budou mimo jiné i workshopy zaměřené na upcyklaci. Vzhledem ke složité koronavirové situaci však budou v den slavnostního otevření do areálu vpuštěni jen návštěvníci, kteří se předem objednají elektronicky.

Posláním Reuse Centra OZO Ostrava je dát šanci k opětovnému použití věcem, které by jinak skončily jako odpad. „Funkční předměty, o něž už původní vlastníci nestojí, se ještě nemusejí stát odpadem. Po nenáročné opravě nebo renovaci mohou dělat radost novým majitelům,“ vysvětluje jednatel městské odpadové společnosti OZO Ostrava Karel Belda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Centrum najdete v areálu OZO Ostrava na Slovenské ulici v Ostravě-Přívoze, kde se nachází sběrný dvůr. Je tady možné na jednom místě odložit nepotřebný předmět a zároveň si z reuse centra odvézt něco, co se vám hodí. Stávající majitelé mohou předměty určené pro reuse centrum odevzdávat také ve všech ostravských sběrných dvorech. Unikátním doplňkem reuse centra je i veřejná dílna, kde si lidé mohou zakoupenou věc sami opravit nebo vylepšit.

Z centra si bude možné už v sobotu za symbolickou částku v rozmezí od 10,- do 200,- korun odnést předměty buď v podobě, jak byly darovány, či po drobné opravě. Věci s minulostí tak dostanou šanci na novou budoucnost. Výtěžek z prodeje předmětů v Reuse Centru OZO Ostrava bude věnován na výsadbu zeleně ve městě.