Cenu za přínos ostravskému životnímu prostředí pro Petra Čolase převzali in memoriam jeho synové

Foto: MMO - Cenu za přínos ostravskému životnímu prostředí pro svého otce Petra Čolase převzali in memoriam jeho synové Filip a David z rukou primátora města Ostravy

OSTRAVA – Na dnešním zasedání Zastupitelstva Města Ostravy převzali synové nedávno zesnulého ředitele Zoo Ostrava, Petra Čolase, Cenu města Ostravy za mimořádný přínos v oblasti životního prostředí. Čolasovým synům, Filipovi a Davidovi, ocenění předal primátora města.

Petr Čolas zasvětil život ochraně přírody, studiu primátů a dalších zvířat. Patřil k nejuznávanějším světovým odborníkům na záchranný chov zvířat v lidské péči. Ostravskou zoo také zapojil do celosvětových programů záchranného chovu zvířat. Dále zde prosadil modernizaci pavilonů, které nyní nesou nejpřísnější světové standardy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

O udělení ceny dnes rozhodli městští zastupitelé. Primátor Tomáš Macura během slavnostního aktu opakovaně zdůraznil, že v osobě Petra Čolase odešel vynikající odborník a skvělý člověk, který má hlavní zásluhu na tom, že se ostravská zoo stala jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice.  „Udělení Ceny města Ostravy bude jen malou připomínkou toho, jak nesmazatelně se Petr Čolas svou prací zapsal do historie města,“ řekl primátor Ostravy.

Cenu může udělit město Ostrava výrazným osobnostem za významná literární, umělecká a jiná díla, se vztahem k Ostravě, za významné objevy, mimořádný výkon a dosažení významných úspěchů se vztahem k městu, jako zvláštní projev uznání osobám, jejichž činnost představovala či představuje pro Ostravu výjimečný přínos, či jako zvláštní projev úcty českým, nebo zahraničním představitelům v oblasti politiky, vědy, kultury a sportu. Její součástí je také peněžní dar ve výši sto tisíc korun.

Čtěte také: Ředitel ostravské zoo Petr Čolas zemřel ve věku 55 let