Děti v Hradišti čeká pořádná porce zábavy. Dvě hřiště se opraví, na čtyřech přibudou nové prvky

Vizualizace dětského hřiště Na Hraničkách. Foto: město Uherské Hradiště

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Spousta příležitostí ke hře se ještě do konce roku naskytne dětem v Uherském Hradišti. Kromě obnovy hřišť v ulici Na Hraničkách v Mařaticích a v Zahradní ulici ve Štěpnicích přibudou nové prvky na čtyřech dalších místech. Vstříc vyjdou jak velkým dětem, tak i těm nejmenším.

V ulici Na Hraničkách vzniknou dvě zóny. Pro větší děti tu vyroste sportovní hřiště s brankami na minikopanou a s basketbalovým košem, které bude ohrazeno ochrannou sítí. Malí návštěvníci si zas užijí novou houpačku, skluzavku, kolotoč a velkou lanovou kupoli.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nejmenším dětem bude určeno hřiště v ulici Zahradní. Do konce roku je čekají nové 3D prvky, jako například tunel, housenka nebo kuličková dráha. Přibude také skluzavka, točidlo nebo potrubní zvukovod. Celá plocha bude z certifikované a zdravotně nezávadné lité pryže, protože dobře tlumí otřesy, je trvanlivá a vodopropustná.

Nové možnosti ke hře vzniknou i na dalších čtyřech místech. „Do konce roku plánujeme doplnění drobných herních prvků také na hřištích v Tůních, v Jarošově, Na Rybníku a ve Štěpnicích. V roce 2021 budeme revitalizovat dětská hřiště na Východě, ve Štěpnicích a v Míkovicích u přehrady, kde plánujeme instalaci dominantního lanového prvku. V Jarošově v ulici U Bagru pak chceme zbudovat úplně nové hřiště,“ vyjmenoval starosta města Stanislav Blaha.

Práce na obnově dvou hřišť by měly začít během října a trvat do konce listopadu. Náklady jsou více než 2,6 milionu korun.

Vizualizace dětského hřiště Na Hraničkách. Foto: město Uherské Hradiště
Vizualizace dětského hřiště v ulici Zahradní. Foto: město Uherské Hradiště
Vizualizace dětského hřiště v ulici Zahradní. Foto: město Uherské Hradiště