Klánovický les byl v plamenech! Vodu zajišťovaly dobrovolné jednotky hasičů

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – V úterý odpoledne hořely stromy a travní porost Klánovického lesa. Na místě zasahovalo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Vodu zajišťovaly cisterny dobrovolných jednotek kyvadlově.

V 16:40 hodin byl naší jednotce vyhlášen požární poplach,“ informovali hasiči ze Satalic na sociální síti. Jednalo se o požár Klánovického lesa a tato jednotka zde zajišťovala kyvadlovou dopravu vody pomocí cisterny CAS 32 a také hasiči likvidovali skrytá ohniska požáru. Na místo se sjely profesionální jednotky pražských hasičů a také jednotka Správy železnic.

V Klánovickém lese hoří travní porost. Vodu na místo požáru vozí dobrovolní hasiči ze čtyř jednotek,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hořelo na ploše zhruba dvacet krát šedesát metrů a hasiči lokalizovali požár za několik minut. Dohašování pak trvalo zhruba hodinu a půl. „Na místě je i hasičský vyšetřovatel,“ uzavřel Kavka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: HZS Praha