Masivní únik plynu uzavřel ulici v Prachaticích

Křišťanova ulice Prachatice (zdroj MěÚ Prachatice)

PRACHATICE – Obyvatelé jedné z ulic v Prachaticích vyhnal dnes v noci z jejich domovů masivní únik plynu. Na místě zasahovala prachatická jednotka hasičů i městská policie, a ještě v nočních začaly práce na opravě přípojky a potrubí plynovodu.

K události došlo v úterý 15. září 2020 před půlnocí v ulici Křišťanova před domem číslo popisným 111. Jak uvedla Petra Popová z krizového štábu města, městská policie na žádost plynařů a za asistence pracovníka technických služeb uzavřela celou ulici a odklonila dopravu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hasiči měřili koncentrace plynu ve sklepích okolních domů. Z bytů evakuovali šest osob, nikdo nebyl zraněn. „Při dalším měření hodnot plynu se vysoký obsah prokázal také ve sklepech domů čísla popisného šedesát čtyři a šedesát pět,“ doplnila Popová.

Podle jejích slov firma Zakon z Písku ve čtvrt na pět ráno okamžitě začala provádět výkopové práce před domem čísla popisného 111, kde je poškozena (zrezavělá) přípojka a potrubí plynovodu a tím se plyn šířil do ostatních domů kanalizací.

Veškeré práce jsou prováděny pod dozorem plynařů a Hasičského záchranného sboru.