Motorkáře musel po nehodě na Prostějovsku přepravit do nemocnice vrtulník

PROSTĚJOVSKO – Policisté včera o půl šesté odpoledne vyjížděli k dopravní nehodě motorky s osobním autem na Prostějovsku. Řidič osobního auta byl podle vlastních slov oslněn sluncem a přehlédl při odbočování z hlavní cesty motorku. Zraněný motorkář musel být do nemocnice transportován vrtulníkem.

Policie informovala o dopravní nehodě motorkáře a osobního auta, která se stala včera po půl šesté odpoledne ve Hvozdu na Prostějovsku. Čtyřicetiletý řidič Fabie jel ve směru od centra na Březsko. V opačném směru od Ludmírova jel sedmadvacetiletý řidič motorky Simson. Řidič osobního auta chtěl z hlavní odbočit vlevo na vedlejší silnici na Březsko. Při tom nedal přednost motorce, která zrovna projížděla křižovatkou, a došlo ke střetu. „Podle vyjádření řidiče vozidla, jej mělo oslnit slunce,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Zraněný motorkář byl leteckou záchrannou službou transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Policisté u řidiče Fabie provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. „U motocyklisty vzhledem ke zranění nebylo možné provést dechovou zkoušku a byl nařízen odběr krve,“ dodal Hejtman. Škoda na obou vozidlech byla předběžně odhadnuta na 25 000 korun. Místo nehody bylo téměř dvě hodiny neprůjezdné. Nehodu dále šetří policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .