Na Žďársku hledají ztraceného seniora. Policie žádá veřejnost o spolupráci.

ŽĎÁRSKO – Policie pátrá po pohřešovaném muži, který v úterý 15. září odpoledne odešel z pečovatelského domu na Novoměstsku. Muž byl naposledy viděn u obce Jirmanov směrem na Polničku na Žďársku.

Muž je vysoký přibližně 175 centimetrů, střední postavy, má zelenohnědé oči a šedé krátké vlasy. Naposledy měl na sobě červené tričko s krátkým rukávem, šedé tepláky a červenobílé bačkory. „Policisté pohřešovaného muže hledali v místě pečovatelského domu a širokého okolí. Rovněž prověřili zdravotnická zařízení, dopravní spoje, další příbuzné a pátrali po něm i na dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet, dodal vrchní inspektor Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina David Linhart.

Při pátrání dosud pomáhali dobrovolní hasiči, psovod a vrtulník s termovizí. Je předpoklad, že by se muž mohl pohybovat také v okolí Hlinska, Moravské a České Třebové nebo Poličky.

Policie žádá všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci o pobytu nebo pohybu hledaného muže, aby se přihlásili na tísňovou linku 158.