VIDEO: Cizinec v dodávce porušil, co mohl. Kolik napočítáte přestupků?

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Strážníci se pokusili zastavit dodávku, která vjela do pěší zóny. Řidič ovšem nezastavil a začal Vodičkovou ulicí ujíždět. Strážníci se tedy vydali za uprchlíkem.

Při dohledu nad provozem na Václavském náměstí si hlídka všimla dodávky, která vjela do pěší zóny,“ informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Strážníci se proto rozhodli, že vozidlo zastaví a zkontrolují. Řidič však výzvu k zastavení, zdvižený červený terč, ignoroval a pokračoval v jízdě do ulice Vodičkova. Zde stále zrychloval a v silném provozu a pohybu chodců se stal velmi nebezpečným.

Hlídka na nic nečekala, vskočila do služebního vozu a vydala se za ujíždějící dodávkou. Řidič tramvaje prokázal duchapřítomnost a zastavil, aby hlídka mohla vozidlo pronásledovat a nezablokoval ji na kolejích. „Hlídka dostihla vozidlo až v ulici Vladislavova. Ve voze byli ještě dva další muži, jeden se krčil nepřipoutaný mezi předními sedadly,“ doplnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci zjistili, že řidičem je cizinec, který u sebe nemá žádné doklady. Navíc provedená orientační dechová zkouška byla pozitivní s hodnotou 0,65 promile alkoholu. „Strážníkům muž uvedl, že nezastavil, protože se bál a myslel si, že jim ujede,“ dodala mluvčí. Na místo byla přivolána hlídka dopravní policie, která vzhledem ke špatnému technickému stavu dodávky další jízdu zakázala. Přestupky se nyní bude zabývat místně příslušný správní orgán.