VIDEO: Za pár drinků na šest let do vězení? Opilý řidič udělal zásadní chybu

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Běžná kontrola vozidla a řidiče v ulici Mukařovská se poněkud zvrtla. Na jejím konci seděl řidič ve služebním voze policistů a na krku měl hned dva trestné činy. Nyní mu hrozí až šest let za mřížemi.

V rámci výkonu noční služby zastavili policisté z oddělení hlídkové služby tmavý vůz v ulici Mukařovská,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský. Kontrola vozidla proběhla kolem jednadvacáté hodiny a řidič okamžitě zareagoval na světelné a zvukové výzvy, vozidlo po několika metrech zastavil. Během kontroly byl hlídkou dotázán, zda neřídil pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky.

Muž nezapíral a přiznal několik sklenek ginu s tonikem před jízdou,“ doplnil mluvčí. Policisté proto provedli orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní a opakovaně ukázala hodnotu přes dvě promile alkoholu. Mohlo to skončit pouze trestným činem ohrožení pod vlivem návykové látky. Muž ovšem požádal policisty, zda-li by mu tento prohřešek odpustili za deset tisíc korun, a odvezli ho domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nepochodil. A litovat mohl již po několika minutách, kdy byl umístěn do policejního vozu a převezen na služebnu. Tam si vyslechl podezření ze spáchání hned dvou trestných činů. Přibyl totiž trestný čin podplácení. V případě odsouzení tak muži hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Video z policejní kontroly naleznete na tomto odkazu.