Celeste Buckingham se obává o svůj sluch!

Oblíbenou slovenskou zpěvačku Celeste Buckingham (25) můžeme v poslední době vidět jako porotkyni v detektivní šou Kdo se skrývá pod maskou? Zpěvačka, která se nejednou stala předmětem diskuzí, ne kvůli krásnému zpěvu, ale kvůli svým křivkám, se se svojí váhou konečně vyrovnala. Celeste rozhodně nepatří ke kráskám, které by chrastily kostmi, má postavu krev a mlíko a přesně tak jí to sluší. Pryč je naštěstí doba, kdy se kily navíc trápila natolik, že se pustila do sebezničujícího boje s cílem zhubnout. Toto období má naštěstí za sebou a zpěvačka je zase taková, jak ji známe nejlépe. 

Zlatou masku znáte již ze zahraničí. Můžete nám prozradit, co Vás na ní tak zaujalo?

Zaujal mě všeobecně celý koncept. V angličtině nese název „The Masked Singer“, což je velmi vhodné nejen kvůli očividnému důvodu, ale také proto, že porota i diváci posuzují zpěváka čistě podle jeho pěveckého talentu, což je pro mne jako pro zpěvačku věc, která nejvíc potěší. V dnešní době se hodně řeší, jak člověk vypadá, aby získal cenu a příběh, ale tady člověk neví ani jedno. První sérii show jsem viděla v Americe, tak se nemůžu dočkat, jak budou vypadat výsledky z dalších koutů světa.

Dokázala jste v americké verzi hned uhádnout, kdo se schovával pod maskou?

Ne, tím největším překvapením byl výherce celé soutěže. Byl to T-Pain, který je známý tím, že rapuje a ve skladbách používá auto-tune. Až v poslední době začal zpívat čistě, bez úprav a opravdu nádherně. Byl v soutěži v momentě, kdy málokdo věděl o jeho změně. Já jsem ho nedokázala uhádnout, i když jsem jeho velkou fanynkou. Pro mne to bylo největší překvapení na závěr.

Proč jste přijala úlohu detektiva v této show?

Těšila jsem se, že budu moci být na té druhé straně. Ne jako zpěvačka, ale jako člověk, který hádá, a zároveň vidí všechna vystoupení naživo. Ověřila jsem si, jestli i dobře znám československou scénu.

A co říkáte na masky?

Je to velmi zajímavé. Masky, které se pro show vyrábí, jsou nádherné a enormní. To nejsou jen masky, to jsou krásné kostýmy. Myslím si, že by to byla zajímavá kombinace mít takovou masku i během normálního koncertu, diváci by si to určitě užili.

Kdybyste si mohla masku vybrat vy, jaká by to byla?

Asi Fantom opery. Jsem ale trochu klaustrofobik, tak nevím, jestli bych zvládla mít obrovskou masku na hlavě. Něco by se ale určitě dalo vymyslet. Maska má údajně 15 kilo, takže to musí být náročné, takže velice soutěžící obdivuji, že toto zvládají, protože to není vůbec jednoduché.

Baví vás role porotkyně?

Už jsem měla jednou možnost být porotkyní v talentové show, ale tentokrát je to o mnoho zábavnější. Vůbec nevím, na koho se dívám, jenom vím, co slyším. Pro zpěvačku je to velká výzva, protože musím si dokázat, že mám i dobrý sluch.