Chce jít na zimu za mříže. Schválně se proto vloupal do chat

ilustrační foto

ZNOJMO – Majitel jedné chaty u Vranovské přehrady se obrátil na policii se žádostí o pomoc. Na mobilní telefon mu totiž ve středu dopoledne přišla zpráva o narušení objektu.

Protože majitel byl na druhém konci republiky, nemohl chatu hned sám zkontrolovat. Na místo tedy ihned vyjela nejbližší policejní hlídka. Ukázalo se, že chatu skutečně navštívil nezvaný host. Policisté na místě zadrželi šestatřicetiletého muže, který se k činu i doznal. Podle policejní mluvčí Lenky Drahokoupilové narušitel rozbil sklo ve dveřích na terase a vzniklým otvorem se pak dostal dovnitř. Tam rozbil dvě pohybová čidla, prohledal lednici a snědl sýr a vypil džus. Svým jednáním se stal důvodně podezřelým z porušování domovní svobody a krádeže spáchané vloupáním. Po zdokumentování byl téhož dne v podvečerních hodinách propuštěn na svobodu. Za pár hodin se však sám vrátil a na obvodním oddělení ve Vranově nad Dyjí oznámil, že se vloupal do další chaty. Opět násilím překonal dveře a uvnitř se zmocnil minerálky a zavařeniny. Prý tam měl v plánu i přespat, ale nakonec se sám udal. „Příbytkem se mu tak nejpozději do čtvrtečního dne stala policejní cela, ve které čeká na rozhodnutí soudce o jeho vzetí do vazby. Podle trestního zákoníku mu hrozí až dva roky odnětí svobody,“ doplnila Drahokoupilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.