Karanténa pokračuje. Koronavirus na Svatém Hostýně se potvrdil

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Členové duchovní správy na Svatém Hostýně byli začátkem týdne posláni do karantény. Následovalo testování, které dnes onemocnění potvrdilo. Zákaz přítomnosti lidí na bohoslužbách tak nadále trvá.

O výsledcích testů dnes informovalo Arcibiskupství olomoucké. „Testy všech členů komunity, kterou kromě kněží tvoří také řeholní sestry a laičtí pracovníci, prokázaly ve čtvrtek přítomnost koronaviru u dvou osob,“ potvrdilo na svých webových stránkách.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ubytování, provoz restaurací a pohyb po vrcholu Hostýna zatím fungují bez omezení. Bohoslužby s účastí věřících se v nejbližší době konat nebudou, lidé o ně ale zcela nepřijdou. „Sledovat je lze buď prostřednictvím kamery na obvyklých odkazech, případně také venku v okolí baziliky, které je ozvučené,“ uvedlo arcibiskupství.

Opatření poznamenají i plánovanou sobotní pouť lékařů a pracovníků ve zdravotnictví. Bohoslužby se lidé mohou zúčastnit jen na volném prostranství kolem baziliky, které bude ozvučeno.

Případy koronaviru na Svatém Hostýně jsou jen jedněmi z mála, které se v posledních dnech na Kroměřížsku prokázaly. Zatímco minulý čtvrtek jich krajští hygienici evidovali 34, k dnešnímu dni má pozitivní testy 146 lidí. Nejvíce případů je v Bystřici pod Hostýnem a přilehlých obcích.