Po Praze jezdí autobus v nových barvách. Víte kde?

Zdroj: ROPID

PRAHA – Pražská integrovaná doprava bude mít jednotný vzhled. Od čtvrtka jezdí prototyp na lince v centru města. Kromě nových barev se můžete těšit i na nové logo PID.

Cílem projektu nové vizuální identity PID je sjednotit podobu dopravních prostředků v celém společném dopravním systému Prahy a Středočeského kraje,“ uvedl náměstek primátora hlavního města Prahy pro dopravu Adam Scheinherr. Soutěž na novou vizuální identitu Pražské integrované dopravy vyhrálo studio superlative.works, které navrhlo kombinaci červené a světle šedé barvy ve vertikálních pruzích.

Součástí soutěže bylo i nové logo PID. Nyní se intenzivně pracuje na novém grafickém manuálu. Po schválení manuálu Radou hlavního města Prahy, budou již nové prostředky dodávány v nových barvách. „Na prototypu autobusu SOR jsme si chtěli vyzkoušet, jak budou v praxi vypadat jednotlivé barvy, ale také čitelnost jednotlivých detailů. Také nás velmi zajímá, jak bude reagovat široká veřejnost,“ řekl ředitel ROPID Petr Tomčík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od čtvrtka sedmnáctého září tak můžete v ulicích Prahy potkat tento prototyp v novém designu. Konkrétně na lince 176, která jezdí z Karlova náměstí přes Jiráskův most a náměstí Kinských až na strahovský stadion. V dalších dnech bude jezdit i na lince 143. Nová identita se pak bude aplikovat i na stávající vozový park a to tempem zhruba sto autobusů za rok. Nové grafické řešení se netýká ikonické tramvaje T3 a několika dalších prostředků, jako je například tramvaj typu T15 nebo souprava metra M1.

Zdroj: ROPID